Pasākumi

2024. gada 25. aprīlī norisinājās Augstākās izglītības kvalitātes aģentūras (AIKA) organizētais vebinārs par studiju virzienu novērtēšanas un akreditācijas progresu un tā aktualitātēm.

Tā ietvaros studiju virzienu novērtēšanas un akreditācijas procesu aktualitātes prezentēja Jolanta Silka, Augstākās izglītības kvalitātes aģentūras vadītāja, Mārtiņš Upmacis, Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktores vietnieks augstākās izglītības jomā, Inese Paudere, Valsts izglītības satura centra Izglītības satura departamenta, Izglītības satura atbalsta nodaļas vecākā eksperte, Ilva Grigorjeva, Augstākās izglītības kvalitātes aģentūras Kvalitātes novērtēšanas nodaļas vadītāja un Asnate Upmace, Augstākās izglītības kvalitātes aģentūras Attīstības un starptautiskās sadarbības nodaļas vadītāja.

Vebinārs bija plaši apmeklēts, tajā kopā piedalījās vairāk kā astoņdesmit dalībnieku – augstskolu/koledžu pārstāvji kā arī Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Darba devēju konfederācijas un Latvijas Studentu apvienības pārstāvji.

Apmeklētāju ieinteresētība vebināra gaitā un sniegtais novērtējums pēc pasākuma apstiprina nepieciešamību šādus un līdzīgus pasākumus organizēt arī turpmāk.

Saites uz prezentācijām pieejamas zemāk:

Tēma un prezentācijaPrezentētājs
Ārējo kvalitātes novērtēšanas procedūru rezultāti 2022. – 2024. gadāJolanta Silka
Aktuālās izmaiņas normatīvajā regulējumā un ieskats pārejā uz ciklisko institucionālo akreditācijuMārtiņš Upmacis
Profesijas standarti un tajā iekļauto profesionālās kvalifikācijas prasību izvērtēšana un virzīšana turpmākai saskaņošanaiInese Paudere
Studiju virzienu novērtēšanas grafiks 2024. un 2025. gadā. Izmaiņas AIKA metodikās un vadlīnijāsIlva Grigorjeva
Augstākās izglītības kvalitātes aģentūras aktualitātesAsnate Upmace