Pasākumi

No 2019. gada 17. līdz 18. oktobrim Erevānā (Armēnija) norisinājās desmitā Eiropas asociācijas kvalitātes nodrošināšanai augstākajā izglītībā (ENQA) Ģenerālā asambleja, kas ir ENQA galvenā politikas veidošanas un lēmumu pieņemšanas institūcija. Akadēmiskās informācijas centru (AIC) pārstāvēja Augstākās izglītības kvalitātes aģentūras (AIKA) vadītāja Jolanta Silka un eksperte Ilva Grigorjeva. Šī bija otrā ENQA asambleja, kurā AIC piedalījās kā pilntiesīgs biedrs ar balsstiesībām.

Asamblejas ietvaros notika jaunu ENQA valdes locekļu vēlēšanas un diskusijas par augstākās izglītības kvalitātes nodrošināšanas nākotni un ENQA lomu tās attīstībā. Pasākumā tika prezentēta ENQA stratēģijas 2021-2025 konsolidētā versija. Asamblejas ietvaros norisinājās tematisku plakātu sesijas, kurās kvalitātes nodrošināšanas aģentūras dalījās ar izaicinājumiem un labās prakses piemēriem.

Tematiskajās plakātu sesijās AIKA pārstāvji prezentēja plakātu par novērtēšanas ekspertu atzinumu kvalitāti – izaicinājumiem iekšējās kvalitātes sistēmai. Prezentācijā kā viens no būtiskākajiem aģentūras uzdevumiem tika uzsvērts visu ekspertu atzinumu vienlīdz augstas kvalitātes, saturīgas analīzes un atbilstošu pierādījumu nodrošināšana. Prezentācijas mērķis bija iepazīstināt dalībniekus ar idejām, kā uzlabot ekspertu atzinumus un kā padarīt novērtēšanas procedūru caurskatāmāku.

Plašāks informācijas izklāsts un saistošie materiāli pieejami ENQA mājaslapā šeit.